Inspirujące spotkanie w IKEA Bydgoszcz

Nie ma jak kreatywne rozpoczęcie dnia i to w szczytnym celu. 5 września odbyło się spotkanie katalogowe w IKEA Bydgoszcz. Wśród zaproszonych gości byli lokalni dziennikarze, a także blogerzy.

O tym, że IKEA lubi zaskakiwać wiadomo nie od dziś. W ostatnią środę przy ul. Skandynawskiej 1 celebrowano jedno z najważniejszych wydarzeń w firmie – pojawienie się nowego katalogu. Zebrani goście mogli zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami dla domu oferowanymi przez szwedzkiego producenta. Jednak to nie była zwykła prezentacja. Jak się okazało, spotkanie to było tylko pretekstem do zaangażowania zaproszonej grupy do wspólnego pomagania. Pośród Gości znalazły się również   Krystyna Miklas z Terenowego Komitetu Ochrony Praw Dziecka i Mariola Osińska- kierownik świetlicy socjoterapeutycznej NIEZAPOMINAJKA.

IKEA Bydgoszcz przygotowała niecodzienną niespodziankę. Zebrani goście na miejscu dowiedzieli się, że ich obecność wspomoże świetlicę socjoterapeutyczną NIEZAPOMINAJKA z Inowrocławia. Wszyscy zostali podzieleni na 3 grupy robocze w celu wykonania inspirującego zadania, które polegało na stworzeniu projektu – wnętrza świetlicy NIEZAPOMINAJKA. Całość była o tyle fascynująca, że wszystko odbyło się w formie konkursu, a eksperci IKEA wybrali najlepszy projekt, który zostanie zrealizowany. Na wyposażenie wnętrza świetlicy firma przeznaczyła 20.000 zł.

Po skończeniu projektów aranżacji wnętrza, zostały ogłoszone wyniki i symbolicznie przekazano czek na realizację projektu.

Nazwa marki IKEA to akronim – skrót utworzony z pierwszych liter imienia, nazwiska oraz nazw farmy i parafii, skąd pochodzi założyciel firmy (Ingvar Kamprad Elmtaryd Agunnaryd).

Celem IKEA jest tworzenie lepszego życia na co dzień dla wielu ludzi. Oferujemy dobre wzornictwo
i funkcjonalne meble w przystępnej cenie, dbamy o zrównoważony rozwój. „IKEA powstała w Polsce” – stwierdził założyciel Ingvar Kamprad. Pierwsze meble z Polski trafiły do IKEA w 1961 r., a dziś już 19 proc. produkcji pochodzi z Polski.

IKEA jest godną zaufania, stabilną finansowo i stale rozwijającą się firmą. Grupa IKEA w Polsce posiada obecnie dziewięć sklepów, które w roku finansowym 2016 odwiedziło ponad 25 milionów osób. Ponadto, poprzez IKEA Centres Poland S.A., firma zbudowała i zarządza czterema  parkami oraz centrami handlowymi. W Jarostach koło Piotrkowa Trybunalskiego zlokalizowane jest Regionalne Centrum Dystrybucyjne, które obsługuje sklepy IKEA w Polsce, Czechach, Słowacji, Rumunii, Bułgarii i na Węgrzech. Ponadto Grupa IKEA zainwestowała
w sześć farm wiatrowych, dzięki czemu obecnie wytwarzamy tyle energii z odnawialnych źródeł, ile sami zużywamy na terenie Polski.