Akademickie Centrum Kultury Klub Studio

Klub Studio to nic innego, jak studenckie miejsce spotkań, które nadzorowane jest przez Fundację Studentów i Absolwentów Akademii Górniczo-Hutniczej „Academica”. To wspaniałe miejsce mieści się w centrum miasteczka studenckiego należącego do AGH, a konkretnie przy ulicy Budryka 4.

Lokale należące do Klubu Studio

W lokalu znajdują się dwa bary. Jeden z nich jest czynny przez całą dobę, a drugi otwierany jest jedynie na towarzyskie wydarzenia, tak jak na przykład koncerty, kabarety czy  pozostałe eventy. Klub to nie tylko cztery ściany, ponieważ dysponuje on również ogródkiem, szatnią, salą bilardową, profesjonalną salę koncertową i wieloma innymi. Ponadto w klubie uruchomiono restaurację, która wyposażona jest w profesjonalny sprzęt gastronomiczny. Został uruchomiony również klub sportowy. Istnieją także plany na 2019 rok, który zakłada uruchomienie browaru, pozwalającego na warzenie piwa na miejscu.  Ma to być nie tylko miejsce spotkań wszystkich studentów, ale również ma pomóc w prowadzeniu licznych prac badawczych.

Dzisiejsza działalność klubu należącego do AGH

Głównym celem klubu jest promowanie kultury i rozrywki wśród studentów. To jeden z najbardziej popularnych klubów w Polsce. Jego budowa trwała rok i zaczęła się w 1969 roku. Mury tego Akademickiego Centrum Kultury Klubu Studio widziały wiele zarówno krajowych, jak i zagranicznych gwiazd, które tworzyły muzykę pop, reggae, rock, heavy metal czy hip-hop. Studio co roku gromadzi ogrom młodych ludzi na wielu muzycznych wydarzeniach, jak na przykład Coroczne Spotkanie Gwarków,  Cotygodniowych Dyskotek Studenckich czy International Day. To miejsce jest również przyjazne dla młodych debiutujących muzyków, którzy tworzą nowoczesne i niebanalne utwory. Właśnie w ten sposób narodził się Festiwal Sophiscapes, który w 2012 roku odbył się w murach Klubu Studio w Krakowie. To wydarzenie przyniosło temu klubowi studenckiemu jeszcze większą popularność w kraju.

Naprawdę warto pojawić się w tym klubie, a oferta wydarzeń muzycznych i koncertów jest ogromna. Warto już teraz sprawdzić dostępność biletów na https://ticketclub.pl/miejsca/klub-studio-krakow-2/ , które zapewnią nam wspaniałe wrażenia i dobrą muzykę.