Kreatywna lekcja przyrody z „Filmowym Światem Dziecka” w Cinema City i IMAX®!

Kreatywna lekcja przyrody z „Filmowym Światem Dziecka” w Cinema City i IMAX®!

Które zwierzę biega najszybciej? Które jest najmniejsze, a które największe? Które jest najłagodniejsze, a które najbardziej niebezpieczne? Już 4 października, w wybranych kinach Cinema City i IMAX®, podczas zajęć edukacyjnych „Najszybsze, największe, najdłuższe, czyli  zwierzęce rekordy”, dzieci dowiedzą się wielu NAJ dotyczących zwierzątek  – i tych domowych, i tych egzotycznych. Po wartościowej lekcji mali widzowie będą mogli obejrzeć jeden z dwóch filmów: „O czym szumi las” w Cinema City lub „Sammy 2. Podwodna przygoda 3D” w IMAX®! Bilety już można kupić w kasach kin.

W środę 4 października w Cinema City i IMAX® odbędą się kreatywne lekcje przyrody! W ramach pierwszych po wakacjach spotkań „Filmowy Świat Dziecka” mali widzowie dowiedzą, jak świat przyrody jest fascynujący i pełen niezwykłych ciekawostek. Które zwierzę żyje najdłużej? Czy gepard biega najszybciej? Które zwierzę jest najbardziej niebezpieczne?  Rekordy związane z fauną mogą być naprawdę zaskakujące! Po skończonej lekcji dzieci będą miały możliwość obejrzenia w kinach Cinema City filmu animowanego:

„O czym szumi las” o lesie Huckybucky, w którym obowiązuje brutalne prawo natury i mniejsze zwierzęta muszą chronić się przed większymi drapieżnikami. Szczególnie niebezpieczny jest lis Marvin, który uwielbia polować na – zdawałoby się – bezbronne myszki. Kiedy lis próbuje zjeść jedną z nich, przyjaciele postanawiają działać. Chcą wprowadzić ustawę o życiu wszystkich zwierząt w zgodzie i zaprzestaniu zjadania się nawzajem. Podejmują się prawdziwego wyzwania przekonania wszystkich drapieżników do nowej idei. Czy im się uda?

Natomiast w kinach IMAX® filmu pt.:

„Sammy 2. Podwodna przygoda 3D” – pełna przygód i trójwymiarowa, historia o dwóch morskich żółwiach, Sammym i Rayu. Przyjaciele zostają uprowadzeni z plaży przez myśliwych i trafiają na wystawę zwierząt. Marzą tylko o tym, by wydostać się na wolność i wrócić do domu. Niestety na ich drodze stoi Wielki De – przywódca lokalnej mafii koników morskich, ale z niespodziewaną pomocą przychodzą inne zwierzęta. Sammy i Ray odkrywają, że dzięki pracy zespołowej wszystko jest możliwe!

„Filmowy Świat Dziecka” to projekt skierowany do przedszkolaków oraz uczniów z pierwszych, drugich i trzecich klas szkół podstawowych. Jego celem jest pokazanie dzieciom tego, co najważniejsze w przystępny oraz zabawny sposób, a dzieci, dzięki różnorodnym tematom, mogą rozwijać swoje zainteresowania i pasje.

Spotkania „Filmowy Świat Dziecka” składają się z dwóch części: bezpłatnych zajęć edukacyjnych i pokazu filmowego. Maluchy mogą także wygrać atrakcyjne nagrody, a na zakończenie wszyscy uczestnicy dostaną upominki. 4 października zapraszamy do 17 kin Cinema City: Bydgoszcz, Bytom, Częstochowa Jurajska, Gliwice, Katowice Punkt 44/IMAX®, Kraków Galeria Plaza/IMAX®, Kraków Zakopianka, Lublin Felicity, Łódź Manufaktura/IMAX®, Poznań Plaza/IMAX®, Poznań Kinepolis, Starogard Gdański, Toruń Czerwona Droga, Warszawa Promenada, Warszawa Sadyba/IMAX®, Wrocław Korona i Zielona Góra. Bilety grupowe dostępne są w preferencyjnych cenach, a udział opiekunów jest bezpłatny.

Partnerem spotkań „Filmowy Świat Dziecka” jest Wydawnictwo ZNAK.

Więcej informacji i bilety na www.cinema-city.pl