Wacław Szpakowski – Linie rytmiczne

Wacław Szpakowski – Linie rytmiczne

Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy zaprasza na zakończenie wystawy „Wacław Szpakowski – Linie rytmiczne”. Podczas finisażu będzie okazja porozmawiać z panią kurator – Elżbietą Łubowicz, która opowie o artyście i technikach jego pracy.

Na gości będzie czekała również niespodzianka – na pierwszych 50 osób będą czekały płyty z muzyką zainspirowaną twórczością Wacława Szpakowskiego autorstwa p. Barbary Konopki i jej współpracownicy Weroniki Kami (znajdą się na niej utwory z koncertu, muzyka komponowana na żywo do rysunków artysty jako partytura + nowy mastering sonifikacji z wystawy)!

30 września
godz. 13.00
Galeria Sztuki Nowoczesnej
przy ul. Mennica 8, Wyspa Młyńska
Wstęp wolny

Wacław Szpakowski to artysta zasługujący na trwałe miejsce w historii sztuki współczesnej. To twórca rysunkowych Linii rytmicznych, tworzonych w latach 1900–1951, które w części powstały w Bydgoszczy, gdzie Szpakowski mieszkał w latach 1931–1934. Bydgoska prezentacja „WACŁAW SZPAKOWSKI (1883–1973). LINIE RYTMICZNE” zawierająca 57 prac rysunkowych, jest drugą edycją monograficznej wystawy, eksponowanej w ubiegłym roku w Muzeum Miejskim Wrocławia w ramach programu Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.

—————————

fot. Wojciech Woźniak

—————————

Sonifikacje koncert, Wacław Szpakowski „Linie rytmiczne”, autorki: Barbara Konopka, Werinika Kami:

https://www.facebook.com/pg/Muzeum-Okr%C4%99gowe-im-Leona-Wycz%C3%B3%C5%82kowskiego-w-Bydgoszczy-327301645355/videos/