Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy zaprasza na wystawę „Książka żywa”

Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy zaprasza na wystawę „Książka żywa”

Jak wyobrażasz sobie książkę doskonałą? Jaką formę będą miały książki w przyszłości? Jak artyści myślą o książce, która zawsze była wyzwaniem wyobraźni? 

Książka żywa jest kolejną wystawą z cyklu ekspozycji organizowanych przez Wydział Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Pierwszy z pokazów Grafika gra sztuki, prezentowany był w bydgoskim Muzeum w 2015 roku.

Ekspozycja Książka żywa obejmie działalność trzech pokoleń artystów związanych „z książką”. Celem wystawy będzie przypomnienie, zebranie i pokazanie jak bardzo różne może być rozumienie formy książki i jak różne bywają na nią spojrzenia, realizacje oraz koncepcje. Prezentacja pomoże widzowi znaleźć odpowiedzi m.in. na pytania jak wygląda sztuka współczesna, gdzie ma swoje granice, rozwinięcia i problemy. Książka jako forma, jako kadrowanie, myślenie narracyjne, które w pewnym momencie spacyfikowało sztukę, stanie się podstawą do rozważań.

Wernisaż wystawy odbędzie się 28 września o godz. 18.00 w budynku Zbiorów Archeologicznych przy ul. Mennica 2 (Wyspa Młyńska).