Inteligentny Dom Bydgoszcz – Ekskluzywne Oszczędności

Sterowanie ogrzewaniem podłogowym

sterowanie ogrzewaniem podłogowymWpływ na komfort związany z ogrzewaniem ma kilka zasadniczych czynników. Temperatura, pora roku, poziom nasłonecznienia, czy pora dnia… To tylko te najważniejsze.  Wprost z ogólnym rozwojem technologicznym zmianom ulega także system grzewczy.  Stosowane w ostatnich latach proste rozwiązania w pewnym momencie przestały być wystarczające. W obecnej sytuacji na rynku istnieje szereg systemów ogrzewających dzięki którym poza zwiększeniem komfortu da się obniżyć koszta. Słowem – mowa o automatyce grzewczej odgrywającej coraz większą rolę w kwestii ogrzewania. Warto rozpocząć od podstaw – czyli od podłogi.  Sterowanie ogrzewaniem podłogowym w przypadku spodniej płaszczyzny jest tematem dość wrażliwym. Wiele osób korzystających z tej formy grzewczej popełnia masę błędów, które rzutują na funkcjonowanie w czterech ścianach.

Ogrzewanie podłogowe – jaki system?fibaro ogrzewanie podłogowe

W przypadku podłogi zazwyczaj instalacja reaguje w sposób spowolniony, co skutecznie potrafi wpłynąć na temperaturę reszty pomieszczenia. Warto pamiętać, by nie przekroczyć 30 stopni w pomieszczeniach, które są narażone na stały pobyt ludzi. Jeśli chodzi o łazienkę średnia temperatura podłogowa powinna oscylować w granicach maksymalnie 35 stopni. Ma to silny związek z komfortem, gdyż temperatura podłogowa – a ta uzyskana w powietrzu nie powinna w swej różnicy przekroczyć 2K. Istotną rolę w tym przypadku odgrywa rodzaj podłogi oraz ewentualne wykorzystanie dodatkowych izolacji podczas budowy.  Zdalny proces – system sterowania ogrzewaniem podłogowym jest w tym przypadku znakomitym patentem znacznie podwyższającym komfort funkcjonowania. Poprzez specjalny, cyfrowy sensor z wbudowanym czujnikiem temperatury można zmierzyć ciepło w danym obszarze podłogi  – tam gdzie jest w danej chwili użytkowana. Dzięki natychmiastowemu przepływowi informacji do systemu da się dostosować temperaturę do oczekiwań.

Fibaro, a ogrzewanie podłogowe

Systemy inteligentnego domu Fibaro pozwalają na doskonała integrację z ogrzewaniem podłogowym. Dzięki połączeniu wszystkich modułów w domu za pomocą jednej centrali jesteśmy w stanie sterować temperaturą za pomocą tabletu lub smartfona lub automatycznie dostosowywać ogrzewanie podłogowe do pory dnia, temperatury i wielu innych czynników.

www.inteligentnydombydgoszcz.pl